Menu
Your Cart

Hakkımızda

Çelişkiler bidaa baktırır

 

“bidaabak.com”

 

Hayatın içinde birçok çelişki var. Bu çelişkileri kendi lehimize kullanmayı başarmak oldukça zor ama çalışınca oluyor gerçekten. Bu çelişkileri ele alarak aslında insanlığın nereden gelip nereye doğru ilerlediğini görmek mümkün. Biz de bu motifle hareket edip çelişkileri eğlenceli hale getirebileceğimiz bir platform oluşturmak istedik. Olayları ve nesneleri ilk gördüğümüz haliyle kabul etseydik dünya çok karmaşık bir yer olurdu, oysa öyle değiller. İlk göründükleri halleriyle, biz onlara anlam yükledikten sonraki halleri arasında dağlar kadar fark var. İşte biz bu anlamları aramaya koyulduk. Örneğin bir kitabın her okuyucuya göre değişen anlamlar içerebileceğini fark ettik ve buradaki çelişkileri incelemeye başladık. Bunun gibi yüzlerce olay ve nesneyle karşılaştık. Bu durumu paylaşmasak olmazdı. Olmadı da…

 

Olan biten şuydu; birçok ilginç fotoğraf, insan ve olayı bulup, ciddi emek harcayıp biriktirdiklerimizi sitemize taşıdık (sitemiz: bu söz bile çok heyecan verici). Bu emek bizim temel amacımızdı. İnsanların herhangi bir alanda tarama ya da sörf yaparken görüp bir daha izlemek-görmek-bakmak-incelemek isteyecekleri temel çelişkileri bulmaktan hareket ettik. Kavramlara fazla takılmamış gibi görünsek te aslında çok önemli bir kavrama tutunuyoruz. Doğası gereği bizlerin ilk formuyla kabul ettiğimiz ve amacından emin olduğumuz gelişmeler-olaylar-nesneler aslında amaçlarından uzaklaştıklarında daha çekici geliyorlardı. Örneğin, bizleri sağ salim bir noktadan diğerine taşımak amacıyla ürettiğimiz otomobillerin kaza yaptıkları görüntüleri ağzımız açık izliyorduk??? Bu nedendi? Neden böyle rahatsız edici bir görüntüyü tekrar tekrar izlemekten haz alıyorduk?

 

İşte temel çelişkimiz buydu. İnsandık ve en az bedenimizdeki su kadar biz de zihnimizdeki çelişkilerden oluşuyorduk. Duyguların karışıklığı da çelişkilerden kaynaklanıyordu. Ayrıca İngilizlerin dediği gibi ‘merak kediyi öldürüyordu’. Merak ettiğimiz birçok görüntü, deneme yazısı, özlü söz, güzel fotoğraf, sanat eseri ya da düşünceye ‘bidaabak’mak için yanıp tutuşuyorduk. Melekler ayrıntılarda gizliydi ve bizler ayrıntıları arkadaşlarımıza farklı birçok sosyal medya platformu üzerinden gönderip paylaşmanın doyurulamaz hazzını artırıyorduk. Elbette Marc Zuckerberg kadar büyük bir patlama beklemiyoruz ama sonuçta tecimsellik te aklımızdan geçmiyor değil.

 

“bidaabak.com” sitesinin; içeriğiyle, grafik tasarımıyla ve sıkça ziyaret edilmesiyle önce ülkemizin sonra da dünyanın en çok bilinen ve sevilen alanlarından biri olmasını istiyoruz. Standart ‘hakkımızda-vizyon-misyon’ yazılarını okumadığınızı biliyoruz. Yani ‘bidaabak’lık bir durum yok. Bunu hissettiğimiz için tanışma yazımızı bu formda hazırlamak istedik. Hatta bu yazıda da bir oyun gizli. Bu türden sıradışı-oyunlu-renkli tanışma yazıları yazarsanız, yani ‘bidaabak’arsanız yayınlarız. Kesinlikle yayınlarız. Siz sadece ‘bidaabak’ın…

This is the sticky Notification module. You can use it for any sticky messages such as cookie notices or special promotions, etc.