Basit Fikirler Gerçek Çözümler Üretir.

Sosyal Medya

Sosyal Medya Süreçlerinde
Neden Bidaabak Medya ile Çalışmalısınız?
Sosyal Medya Süreçlerinde Neden Bidaabak Medya ile Çalışmalısınız?
Sosyal Medya İş Süreçleri
Analiz ve Stratejik Planlama Analiz ve Stratejik Planlama


Sosyal medya yönetimi için hedef, hedef, kitle ve sektör analizleri dikkate alınarak haftalık, aylık ve yıllık stratejik sosyal medya paylaşım planı oluşturulur.


İçerik Üretimi ve Yönetimi
İçerik Üretimi ve Yönetimi


Stratejik sosyal medya planında belirlenen sıklıkta paylaşımlar yapılması için özgün ve nitelikli içerik üretimi yapılır.


Tasarım ve Uygulama
Tasarım ve Uygulama


Üretilen içerikler en dikkat çekici şekilde tasarım ve ya video olarak uygulanır. Sosyal medyalarda paylaşılmak üzere ölçülendirilir.


Paylaşım ve Raporlandırma
Paylaşım ve Raporlandırma


Görsel, metin ve hashtag’ler oluşturularak paylaşımlar seçilen sosyal medya mecralarında paylaşılır. Paylaşımlar, beğeni ve her türlü etkileşim düzenli olarak raporlanır.

Sosyal Medya Stratejileri

Stratejik iletişim planlaması ile uyumlu sosyal medya stratejik planını oluştururuz. Marka, ürün ya da hizmetin hangi sosyal medya mecralarında ve ne sıklıkla yer alacağı, mesajını nasıl bir iletişim dili kullanarak ileteceği, bu iletişim dilinin mecra ile uyumunu önemseyerek içerik takvimi oluştururuz.

Sosyal Medya Stratejileri
Topluluk Yönetimi
Topluluk Yönetimi

Belirlenen mecralarda marka etrafında online topluluklar yaratır, büyütür ve yönetiriz. Doğru mesajı, doğru zamanda, doğru mecrada doğru iletişim dili ile aktarırız. Genç ve dikkatli ekibimizle sosyal medya mecraların dilini konuşuruz. Sosyal mecralarda takipçilerimizi, yorumlarımızı ve hakkımızda konuşulanları takip eder düzenli aralıklarla kendimizi yenileriz. Kriz yönetimi ile ilgili senaryolar geliştirir belirli aralıklara bu senaryoların üzerinden geçeriz.

Facebook Uygulamaları

Paylaşım yapmanın ötesinde markalar için eğlenceli sosyal medya yarışmaları ve uygulamaları geliştiririz. Yunus Marketler için ramazan bayramı mani yarışması uygulaması, ya da senin annen hangisi yarışması, Kızılay Avm için babalar günü yarışması ve stil senin yarışması gibi pek çok eğlenceli, kolay kullanımlı ve ödüllü yarışmalarla takipçilerimizle keyifli vakit geçirebileceğimiz uygulamalar hayata geçirdik.

Facebook Uygulamaları
İçerik Geliştirme
İçerik Geliştirme

İçerik geliştirme sosyal medya yönetiminde en dikkat ettiğimiz aşamadır. Nitelikli, özgün ve dikkat çekici içerikler takipçilerle iletişim kalitesini ve takipçi bağlılığını artırır. Daha önce üretilmemiş yeni bir içerik üretmek kitleler tarafından fark edilir ve olumlu olarak algılanır. İçerik geliştirirken markanın hedefleri, hedef kitlesi, duyarlılıkları ve sınırları iyi bilinmelidir. İçerik üretiminin anahtarı takipçilere dokunmak, onları iyi anlamak ve onlara özel içerik üretmektir.

Raporlama ve Analiz

Sosyal medya paylaşımlarının sonuçlarını mecraların kendi raporlama araçlarını kullanarak raporlandırmanın yanı sıra, algı araştırmaları ile ölçümleriz. Tüm bu verilerden özgün yönetici özeti çıkarır gelecek dönem stratejilerimizin geçmiş dönem stratejileri ve uygulamalarımıza verilen tepkileri ölçümleyerek oluştururuz.

Raporlama ve Analiz
Bidaabak Medya sosyal medyayı ‘içerik mühendisliği’ yaparak yöneten analitik bir ajanstır.

İçerik yönetimini bir mühendis disiplini ve titizliği ile yapar aynı zamanda da takipçilerinize sosyal medya mecralarınıza geldiğinde misafirperver yaklaşımımızla tüm hünerlerimizi sergileriz.