Basit Fikirler Gerçek Çözümler Üretir.

PR

PR İşlerinde
Neden Bidaabak Medya ile Çalışmalısınız?
PR İşlerinde Neden Bidaabak Medya ile Çalışmalısınız?
PR İş Süreçleri
Strateji ve Planlama Strateji ve Planlama


Stratejik halkla ilişkiler planlaması, markanın hedefi, hedef kitlesi ve iletmek istediği ana mesaj düşünülerek oluşturulur.

İçerik Üretme İçerik Üretme


Markanın mesajlarını kreatif, özgün ve nitelikli içerikler üretilir, basın organları ve internet ortamında servis edilir.

Raporlama Raporlama


Oluşturulan basın bültenleri, düzenlenen etkinlik ve sosyal sorumluluk projeleri vb etkileri kapsamlı ölçümleme teknikleri kullanılarak araştırılır ve yaratılan etki raporlanır.

Halkla İlişkiler ve İtibar Yönetimi

Üzerinde çalıştığımız iş ister logo tasarımı, ister web sitesi hazırlanması, ister tv reklamı yapımı olsun iyi bir araştırma ve ayakları yere basan iletişim stratejisi kurmadan işe başlamayız. Hedef kitlenizi gerçekten anlayabilmek için ilgili sektörde ne olup bittiğini bilmek gerekir. Doğru verilere ulaşmak için pazar araştırmaları, müşteri anketleri, mülakat ve röportajlardan yararlanır, yerli ve yabancı kaynakları tararız. Bu veriler ışığında geçmişi bilerek ve geleceği öngören stratejiler kurarız

Halkla İlişkiler ve İtibar Yönetimi
Basınla İlişkiler
Basınla İlişkiler

Bir marka, ürün ya da hizmetinin lansmanının yapılması, tüm basın ilişkilerinin organize edilmesi, düzenli profesyonel basın bültenleri hazırlanması ile basın organlarının bilgilendirilmesi, basın kahvaltıları, yemekleri ve toplantılarıyla düzenli iletişim ortamlarının yaratılması hizmetlerini sunarız. Basında yer alan yansımaları raporlandırır gelecek dönem medya ilişkileri stratejileri oluştururuz.

Organizasyon

Markanın ürün ve hizmetlerinin doğrudan tanıtıldığı organizasyonlar, özel yıldönümü etkinlikleri, basın toplantıları, gerilla pazarlama aktiviteleri, bayi toplantıları, konferans ve söyleşiler, kurumsal sosyal sorumluluk etkinlikleri ve kurum içim motivasyon etkinliklerine fikir aşamasından uygulama aşamasına kadar planlayarak a’dan z’ye organizasyon ve etkinlik hizmetleri sağlarız.

Organizasyon
Dijital PR
Dijital PR

Haber değeri taşıyan içerikler üreterek ürün, marka ya da hizmetinizle ilgili basın bültenleri oluşturur dijital haber kanalları ve diğer dijital platformlarda yayılmasını sağlarız. Böylece sizinle ilgilenen kişiler yalnızca kendi ağzınızdan kendi markanızı anlattığınız içeriklere değil 3. Ağızdan sizinle ilgili olumlu bilgilere ulaşır bu sayede de ürün/hizmet/firmanıza ilişkin güven duyguları gelişir.

Sosyal Medya’da PR

PR gücünü dikkat çekici ve özgün içeriklerden alır. Sosyal medyada kitlelerin dikkatini çeken içerikler oluşturmak için stratejiler geliştirir, kreatif tasarım ve uygulamalarla kendimizden bahsettiririz.

Sosyal Medya’da PR
‘Bazıları mükemmel doğar, bazıları zamanla mükemmel işler başarır’

Bazılarıysa PR süreçlerini profesyonel bir ekibe emanet eder. Disiplinli, yaratıcı içerikler üretebilen, iletişim süreçlerinin dinamiklerine tam anlamıyla hakim bir ekibe ihtiyacınız varsa Bidaabak Medya sizin için doğru adres.